Podsumowanie miesiąca – lipiec 2024

Będziemy się starać przygotowywać dla Was krótkie podsumowanie miesiąca na temat występów naszych darterów poza Krosnem oraz dodatkowo wspominać o turniejach, które odbyły się u nas.

Początek lipca to wyjazd do dwóch miejscowości o podobnej nazwie: Tarnów i Tarnowo Podgórne. U naszych małopolskich przyjaciół najlepiej zaprezentował się Igor, który zajął 3. miejsce, wygrywając mecz przeciwko Maksowi.

Weekend mistrzowski Magda i Damian rozpoczęli od turnieju w sobotę. Obojgu udało się awansować do fazy pucharowej, jednak zostali zatrzymani w pierwszych meczach tej fazy. Niedziela to już zupełnie inne granie. Ponownie udało się awansować do fazy pucharowej; Damian odpadł w 3. rundzie po meczu z Piotrem Białeckim, a Magda zrewanżowała się w ćwierćfinale świeżo upieczonej mistrzyni Polski, Oli Grzesik-Żyłce, za styczniowe Grand Prix i dotarła do półfinału, gdzie mimo posiadanych lotek meczowych uległa trzykrotnej mistrzyni Polski, Renacie Słowikowskiej.

Nie opuszczamy tematu Tarnowa – 10 lipca odbył się kolejny turniej w Kasarze. Tym razem najlepiej poszło Darkowi, który zajął 6. miejsce.

W kolejnym tygodniu lipca odbyły się nowe zawody – Mistrzostwa Darta Krosno Par. Było to swoiste uzupełnienie ligi KLSD. Pierwszy tytuł mistrzowski zdobyła para S. Ast – D. Szeląg.

Oprócz zawodów u nas, Igor wybrał się do słowackiego Bardejova na Garzol Open 11, udało mu się awansować do fazy pucharowej, lecz z turniejem pożegnał się po pierwszym meczu fazy pucharowej. Co ciekawe awans wywalczył z grupy 8-osobowej.

15 lipca zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do naszej ligi, a liczba zapisanych ponownie była rekordowa – aż 40 osób!

Kilka dni później odbyły się kolejne rozgrywki parami, tym razem coroczny, wakacyjny turniej w Klubie Bilardowym Trójkąt w Rzeszowie. Darta Krosno reprezentowało dwie i pół pary, a najlepsze miejsce zajęli panowie Markowie, którzy ulegli w finale piątej parze Mistrzostw Polski – braciom Furmanom.

Pod koniec lipca sporo się działo. Przeprowadziliśmy baraże uzupełniające do 1. Ligi KLSD sezonu 24/25. Rodzina Lidwinów wyruszyła na podbój Dębicy, gdzie w wakacyjnym, piątkowym turnieju (26 lipca) najlepiej wypadł Kacper, zajmując 5. miejsce. W sobotę (27 lipca) przeprowadziliśmy kolejny turniej Pucharu Darta Krosno.