Podsumowanie miesiąca – sierpień 2024

Kolejny miesiąc za nami, a mimo ciepłej, letniej pogody nie próżnowaliśmy, jeśli chodzi o grę w darta.

Sierpień rozpoczęliśmy turniejami w Dębicy i Rzeszowie. W piątek, 9 sierpnia, w klubie Pino pojawiło się pięcioro naszych darterów. Najlepiej spisał się Paweł Lidwin, który zajął 4. miejsce. Jego syn, Kacper, mógł pochwalić się najwyższym zamknięciem turnieju, osiągając wynik 140 punktów.

Dzień później odbył się powrót Grand Prix Trójkąta, a to już szósty turniej z tego cyklu. Wśród sześciu naszych zawodników najlepiej poradzili sobie Dariusz Szeląg i Marek Lenart, obaj dotarli do 1/8 finału.

Kolejny tydzień przyniósł nam wyjazd do Zamościa, gdzie Dart Krosno, w rozgrywkach Pucharu Polski POD, reprezentowali Jakub Socha oraz Igor Tęcza. W sobotę Kuba zajął wysokie 5. miejsce, a Igor 17. miejsce (na 96 darterów). W niedzielę obaj panowie zakończyli rozgrywki na miejscu 17.

24 sierpnia rozpoczął się sezon 2024/2025 w naszej lidze. Na pierwszy ogień wystartowaliśmy z rozgrywkami Studio Efekt Pucharu Ligi – więcej informacji znajdziecie w tym sprawozdaniu. Tego samego dnia pięcioosobowa delegacja wybrała się do naszych południowych sąsiadów. W Bardejowie najlepiej zaprezentował się Igor Tęcza, zajmując 9. miejsce.

Kilka dni później przeprowadziliśmy pierwszy zjazd ligowy, o którym niedawno pisaliśmy na blogu. Link do wpisu znajdziecie tutaj.

Na zakończenie miesiąca, 31 sierpnia, udaliśmy się do zaprzyjaźnionych Jaskółek z Tarnowa. W klubie KaSaR zameldowało się ośmioro naszych zawodników. Marek Lenart oraz Igor Tęcza zajęli 5. miejsce w turnieju. Igor wystąpił także w finale juniorów, gdzie pokonał Franciszka Kalinkę 4 do 2, zdobywając tytuł Mistrza Juniorów Ziemi Tarnowskiej.

Jeśli macie informacje o innych turniejach, które odbyły się w sierpniu z udziałem naszych zawodników, piszcie do nas na Facebooku Dart Krosno!